sobota, 5 marca 2011

Podsumowanie Ghillie Suit 1 - Ghillie Suit 17

Od pierwszego sprzedanego GS miną ponad rok, do tego czasu zrobiłem strojów tego typu szesnaście. Każdego kupującego prosiłem (i nadal bedę prosił ) by pisał dwa komentarze pod postem, w którym pierwszy komentarz opisywał by wykonanie i tzw. "pierwsze wrażenie" i drugi post w którym opisywał by swoje spostrzeżenia i pisał co mu się w tych strojach podoba lub nie. Niektórzy odpisali, ale też kilka osób nie odpowiedziało w ogóle. Poniżej zamieszczam od najczęstszego do najrzadszego.

1. To o czym najczęściej piszecie to, urywająca się siatka
2. Brezent (przednie wzmocnienia) rwą się
3. Nici nie trzymają mocno
4. Maskowanie twarzy odlatuje
5. Strój jest nieco zbyt ciasny, uwiera

ad.1 Przyczyną tego były kiepskie nici i przyszywanie siatki do kombinezonu/munduru ręcznie. Od 19 GS używam jeszcze mocniejszych nici Hoogen (od 12 używałem nici Tytan 40 firmy Ariadna) nici, których nie można rozerwać w palcach. Siatka do kombinezonu jest przyszywana na maszynie. Za tą usługę nie ma dopłaty.

ad.2 Brezent stopniowo będzie zastępowany materiałem CORDURA 1000 w kamo DPM. Niestety za doszycie tych wzmocnień zamiast brezentu dopłata wyniesie 25zł. Materiał jednak jest wart tej ceny, jest bardzo odporny na przetarcia, dodatkowo jest impregnowany.

ad.3 Patrz ad.1

ad.4 Maskowanie twarzy będzie na stale przyszyte z obu stron

ad. 5 Stroje jeżeli za wąskie będą poszerzane, lub będą wybierane szersze. Za poszerzenie brak dodatkowej. dopłaty.

Dodatkowo doszywane kieszenie będą miały duże guziki kanadyjskie, dzięki którym będzie można wygodnie rozpiąć i zapiąć kieszeń. Pod postem "Jak zrobić Ghillie Suit cz.1/2" zamieszczacie sporo pytań. Mimo moich próśb by pytania pisać na maila, komentarze pod tym postem stały się taką publiczną pytaniem, radą .Aktualnie pod tym postem jest 110 komentarzy, po przemyśleniu sprawy, komentarzy tych nie usunę, jedynie te, które będą się powtarzać czy też te, które będą nie na temat..

Dzięki uwagom od kupujących, kolejne GS powyższe braki będą wykluczone. DZIĘKUJĘ moim klientom za te uwagi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz