wtorek, 5 października 2010

Trzynasty Ghillie Suit 3D już sprzedany

Postanowiłem spróbować zrobić nieco inny typ stroju maskującego. W tym tygodniu będą zamieszczone informacje i zdjęcia na temat ghillie suit 3D lub tzw. Jackal Suit. Po udanej próbie zamieszczę przepis na zrobienie tego typu stroju.

Charakterystyka ghillie suit:

-Do sprzedania mam ghillie suit zwany inaczej 3D, który robiony jest na bazie niemieckiego kombinezonu lotniczego w kolorze oliwkowym. Rozmiar 7 pasuje na osobę o wzroście od około 160cm do 176 cm wzrostu i do 95cm objętości w klatce piersiowej. Kombinezon ma sześć kieszeni zamykanych na suwak i dwie dodatkowe doszyte na ramionach. GS jest przeznaczony do podczołgiwania się, przez to ma na przedniej części naszyte maszynowo wzmocnienia brezentowe, na części tylnej znajduje się farsz. Ten GS 3D przeznaczony jest do jesiennej pory roku.

Charakterystyka ghillie suit:

-dwa wycięte kwadraty wentylacyjne na tylnej części pleców, naszytą cienką siatką (wymiar jednego otworu 17X18cm)
-rękawiczki z farszem
-wszystkie 6 kieszeni zamykane na suwak zakończone sznurkiem, rozmieszczone: na klatce piersiowej, przy udach, i przy nogawkach u dołu
-dwie kieszenie zamykane na napy (zatrzaskowe) naszyte na ramionach pod skosem
-wzmocnienia na łokciach, klacie i podbrzuszu, kolanach wszystkie wykonane z brezentu wykonane z 6 fragmentów
-wszystkie wzmocnienia są w większości szyte na maszynie i w mniejszym stopniu szyte ręcznie
-kaptur z dwoma otworami dla polepszenia słyszalności
-gumka w kapturze z dwoma stoperami do regulacji obszerności kaptura
-maskowanie na twarz zapinane na duży guzik z regulacją
-rzepy na rękawach i nogawkach
-możliwość wpięcia naturalnego maskowania
-nie szeleszczy
-waga całkowita 2,1kg

Wykonuje zamówienia prywatne różnych strojów maskujących.

Efekt pracy końcowej poniżej.

Kombinezonrękawiczki


Ten GS jest identycznie szyty mam tu na myśli wzmocnienia brezentowe, podwójną kratkę wentylacyjną. Natomiast bezpośrednio na kombinezon zostały miejscami naszyte pocięte nierówne kawałki materiału. Brzegi materiału przypominają brzegi dębu bezszypułkowatego (końce liści zakończone ostro).

Przepis z wykonaniem tego typu stroju zamieszczę po zrobieniu drugiego takiego stroju. Pewnien anonimowy gość pytał czy jest sens robić tego typu strój. Według mnie jak najbardziej. Zapraszam Wszystkich do dyskusji, oceny stroju.

8 komentarzy:

 1. Witam twórcę.
  Czy mógł byś się do mnie odezwać gg:1520993
  Chciał bym porozmawiać od nośnie zlecenia wykonania ghille

  OdpowiedzUsuń
 2. Czołem. Jestem sekcyjnym z js2021 w Rzeszowie. moim zdaniem taki ghillie jest bardzo dobry na jesień. w dodatku można włożyć też roślinność naturalną.Nie na darmo rosyjskie pododdziały specnazu GRU używają właśnie takich maschałatów! Co to Twojego ghillie 3d nie mam zastrzeżeń lecz jakbyś go zrobił na jakimś kombinezonie o kolorze brązowym byłby kosmos:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, gdybym na sobie miał ten GS z tym że byłby on brązowy, sądzą że mógłbym zostać przez przypadek zdeptany. Jak widać nie trzeba należeć do specnazu czy innej elity by zrobić taki strój, wyobraźnia + chęci eksperyment i może wyjść coś zaskakującego. Pozdrawiam strzelców z Rzeszowa.

  OdpowiedzUsuń
 4. ile taki ghille kosztuje

  OdpowiedzUsuń
 5. Jest podana cena pod drugim zdjęciem od góry.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dobry artykuł. Moim zdaniem jednak brakuje Ci maskowania na brzuchu, niby przeszkadza w czołganiu się ale o wiele lepiej maskuje gdy kucniesz albo będziesz się gdzieś przemieszczać.

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy nadal te stroje są dostępne? Proszę o kontakt tomasz.romaniuk@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy nadal te stroje są dostępne? Proszę o kontakt tomasz.romaniuk@o2.pl

  OdpowiedzUsuń