środa, 28 kwietnia 2010

Siódmy GHILLIE SUIT-zamówienie prywatneGhillie suit robiony na specjalne zamówienie. Przeznaczenie tego uniwersalnego ghillie suit to działanie w lesie do pozycji klęczącej i leżącej więc makowanie jest naszyte na całym stroju. W skład wchodzi:

-ghillie suit-z obustronnym maskowaniem (przód i tył) podwójną kratką wentylacyjną na plecach. Ghillie suit posiada wywietrzniki pod pachami i w kroku, ma regulowane rekawy i nogawki na rzepy i zamek błyskawiczny. Ghillie suit ma wszysy obszerny kaptur, który pozwala swobodnie obracać głową, dwa otwory dla polepszenia słyszalności i maskowanie na twarz. Ghillie suit ma 6 kieszeni zamykanych na zamek błyskawiczny.

-rekawiczki-z farszem, elastyczne w kolorze szarości.

-maskowanie na broń


Etap 1. Wstępne prace
W tym etapie został doszyty kaptur wraz z ściągaczem i dołączone stopery. Na plecach zostały wycięte dwa otwory wentylacyjne i została naszyta cienka siateczka.Etap 2. Naszywanie siatki
W tym etapie będzie naszywana siatka wraz z sztucznym środkiem maskującym. Następnie zostaną dodane nierówne paski do siatki.

ETAP 3. Prace końcowe.

Sztuczne maskowanie ...

sztuczne maskowanie z połączeniem maskowania naturalnegomaskowanie broni

Do ghillie sui będą dodane dodatkowe paski materału.


Dostaje często pytania na skrzynkę pocztową, co zrobić by ghillie suit maskował lepiej. Celowo na załączonych zdjęciach załączonych powyżej można zauważyć iż ghillie suit ze swoim sztucznym maskowaniem nieco odstaje od otoczenia. To prawda. Jednak należy pamiętać o tym, że nie ma jednego uniwersalnego idealnego maskowania. Słyszałem stwierdzenie, że dobry snajper powinien mieć 4 różne ghillie suity na okres wiosny, lata i jesieni (o zimie nie wspominając). Dlatego publicznie wszystkim zainteresowanym odpowiadam, sztuczne maskowanie daje 30% skutecznego maskowania, pozostałe 70% to maskowanie naturalne, dopiero po połączeniu obu środków maskujących będziemy tak zamaskowani, że możemy zostać przypadkiem podeptani przez kolegę. Pamiętajmy o tym!

6 komentarzy:

 1. Maskowanie wykonane idealnie z zmówieniem. W terenie spisuje się wspaniale.Wentylacja spełnia swoje zadanie.Kolorystyka jest dobrana odpowiednio.Świadczy o tym fakt, że zostałem nadepnięty przez jednego z graczy ASG.
  POLECAM!!!!Pełna kompetencja oraz profesjonalizm

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak dobrać kombinezon lotniczy BW pod ghillie przy moich wymiarach 184 wzrostu i 96 w klatce? Brać ten 175-185/100 czy 185-195/100? Autor pisał że najlepiej żeby był luźniejszy niż normalnie. A może jeszcze szerszy np. 105 w klatce?

  OdpowiedzUsuń
 3. Uważam że dobry byłby kombinezon o wymiarach 185-195/105

  OdpowiedzUsuń
 4. To druga recenzja tego stroju oparta użytkowaniem.
  Strój w połączeniu z naturalnym maskowaniem jest nie do rozpoznania w terenie.
  Po intensywnym użytkowaniu trzeba sprawdzić mocowanie siatki farszu,maskowania gdyż coś zawsze się urwie lub odpruje ,ale to normalne bo to strój do działania a nie oglądania.
  Pozdrawiam i POLECAM

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam!
  Jakiej siatki użyłeś do tego GS?

  Zamówiłem siatkę BW z "listkami" i zastanawiam się, czy nie będą one szeleścić?

  Jeśli będą do pourywam je ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Miałem taką siatkę. Mimo że ta siatka aż tak bardzo nie szeleści (są również bardzo podobne bodajże brytyjskie z tym że one nie szeleszczą) i mając ją na sobie nie przykuwał byś czyjegoś ucha, to jednak siatka ta będzie Tobie zagłuszać dźwięki. Odpruj te listki od siatki.

  OdpowiedzUsuń